سنجش و ارزشیابی تحصیلی شهرستان فارسان

با سلام ... ورود شما را به این وبلاگ خوش آمد می گوییم ....

سنجش و ارزشیابی تحصیلی شهرستان فارسان

با سلام ... ورود شما را به این وبلاگ خوش آمد می گوییم ....

دوستان و همکاران گرامی ، با کلیک روی عنوان هر مطلب از وبلاگ ، وارد صفحه ارسال نظر می شوید. نظرات ، پیشنهادات ، انتقادات و تجربیات شما راهگشایی مناسب برای حل مشکلات موجود خواهد بود. لطفاً ما را در این مسیر یاری کنید.

طبقه بندی موضوعی
آخرین مطالب
پیوندها


قابل توجه مدیران و معاونین اجرایی آموزشگاه های دوره دوم متوسطه و مراکز پیش دانشگاهی 


خطاهای موجود در سیستم دانا ویندوزی را برطرف نموده سپس اقدام به ارسال به سیستم متمرکز نمایید. جهت برطرف نمودن خطاها به موارد زیر توجه نمایید  :

الف: از قسمت عملیات جانبی، گزارشات کنترلی ، گزارش دانش آموزان تکراری با دو کد را چک نمایید.

علت به وجود آمدن: چند سالی است که مدارس ثبت نام را در سناد انجام و در سیستم دانا دریافت می گردد. موقع دریافت دانش آموزان میان پایه ، معاونین اجرایی روی کد دانش آموزی دقت وافر داشته باشند که دانش آموزی که شناسنامه خود را به هر دلیلی تعویض می نماید بطبع شماره سریال شناسنامه هم تغییر می کند از سناد اطلاعات را دریافت می نمایند سپس سوابق دانش آموز را با سی دی در سیستم دانا دریافت می نمایند. به علت متفاوت بودن کدهای دانش آموزی در سامانه سناد و سوابق تحصیلی بنابراین طبیعی است که در سیستم دانا دانش آموز دارای دو کد گردد  .

هیچ آموزشگاهی مجاز به تغییر کد دانش آموزی نمی باشد. (تغییر کد دانش آموزی= تخلف)

کد دانش آموزی درج شده در کارنامه سال اول متوسطه را با سریال شناسنامه اولیه کنترل نمایید در صورت مشاهده مغایرت مدرسه اولیه را مطلع نمایید تا با هماهنگی کارشناسی سنجش و ارزشیابی تحصیلی کد اصلاح شود، پس از اصلاح کد سوابق را دریافت نمایید. درصورت تغییر شناسنامه حتماً کپی شناسنامه اولیه در پرونده نگهداری شود

راه حل: در سامانه سناد با اعمال فیلتر و درج کد دانا مشخصات چنین دانش آموزانی( کد متفاوت در سناد و سوابق تحصیلی) را دریافت نمایید. اگر برای کد اشتباه ثبت نام و انتخاب واحد را انجام داده اید ابتدا انتخاب واحد دانش آموز را حذف نمایید سپس ابطال ثبت نام بعد حذف مشخصات و پرونده دانش آموز ، بعد برای کد درست دانش آموز ثبت نام و انتخاب واحد نمایید

ب: از قسمت عملیات جانبی ، گزارشات کنترلی ،  گزارش دانش آموزان بدون سابقه در سیستم را بررسی نمایید

علت به وجود آمدن: دریافت از سامانه سناد ولی هیچ ثبت نام و انتخاب واحدی برای دانش آموز انجام نشده است. سی دی سوابق دانش آموز دریافت نشده است و یا امکان دارد سوابق تحصیلی دانش آموز موقع کانورت اطلاعات و یا ... از سیستم حذف شده باشد!!!

راه حل : سوابق را به دقت بررسی نمایید اگر سی دی سوابق را دریافت ننموده اید سی دی سوابق را دریافت نمایید. و اگر سوابق در دفتر امتحانات آموزشگاه موجود بود، موارد را با مدارک و مستندات به کارشناسی سنجش و ارزشیابی تحصیلی مراجعه تا با مجوز سوابق را در سیستم شما ثبت نماید. و اگر هم دانش آموز هیچ نوع سابقه ای در آموزشگاه نداشت می توانید موارد را تیک و از سیستم دانا حذف نمایید.

ج: موقع ارسال به سیستم متمرکز تحت داس و یا ویندوز صفحه خطا چاپ و موارد را به دقت بررسی نمایید.

اول سوابق دانش آموز را چک نمایید.آیا سوابق به درستی در سیستم دانا دریافت شده است در سیستم متوسطه باید سوابق سال اول/دوم و سوم باشد و در سیستم پیش دانشگاهی نباید سوابق متوسطه را دریافت نمایید گاها اتفاق می افتد که معاون اجرایی مدرسه مبدا به جای انتقال دانش اموزان فارغ التحصیل به سیستم پیش دانشگاهی از قسمت انتقال دانش اموز به آموزشگاه دیگر را انتخاب می نمایند.

بنابراین در سیستم پیش دانشگاهی سوابق اشتباه متوسطه را از قسمت سوابق انتقالی حذف نمایید.( اگر حذف ننمایید موقع ارسال با خطای انگلیسی مواجه خواهید شد)

دوم آیا سوابق پایه اول ودوم ثبت شده است؟ سی دی سوابق را دریافت نمایید. موقع دریافت توجه نمایید که نگارش مدرسه مبدا و مقصد یکی باشد. و سال و دوره مورد نظر بسته باشد.

چ:آموزشگاه هایی که درقسمت سوابق تحصیلی با پیام » سندهایی وجود دارند که به منطقه ارسال شده اند ولی هنوز رمز اصلاحیه صادره برای آنها در سیستم اعمال نشده است« مواجه اند و امکان ثبت اصلاحات جدید را ندارند شایسته است تا تاریخ 92/10/20 با کارشناسی سنجش و ارزشیابی تحصیلی هماهنگی لازم را به عمل آورند.

توصیه اکید می گردد قبل از تولید هرگونه سند اصلاحیه حتماً با کارشناسی سنجش و ارزشیابی تحصیلی هماهنگی لازم را به عمل آورید. چنانچه سهواً سند اصلاحیه ای را ایجاد نموده اید قبل از ارسال به سیستم متمرکز تحت ویندوز می توانید آن سند را حذف نمایید.

اقدامات لازم برای اخذ مجوز سندهای اصلاحیه به شرح زیر می باشد:

الف: درخواست کتبی در اتوماسیون (نوع اصلاح ، نام و کد آموزشگاه ، نام و نام خانوادگی و شماره دانش آموزی ، سال و دروه و درس مورد نظر علت اشتباه قید گردد).

ب: از قسمت سوابق تحصیلی ، اسناد اصلاحیه سوابق تولید شده را مشاهده نمایید.

ج: مدارک و مستندات سوابق تولید شده ( کپی برابر اصل شده لیست دستی و کامپیوتری دبیر، کپی برابر اصل شده کارنامه صادره در دفتر امتحانات)

چ: با در دست داشتن نامه اتوماسیون و مدارک و مستندات سوابق تولید شده و ذخیره به کارشناسی سنجش و ارزشیابی تحصیلی مراجعه نمایید.

د: پس از صدور مجوز از قسمت نقل و انتقال، دریافت اسناد اصلاحیه از منطقه، نقل و انتقال از طریق اینترنت سندهای اصلاحیه را دریافت نمایید.

ه: سپس از بند سوابق تحصیلی ، اعمال اسناد اصلاحیه مجوز گرفته در سیستم را انجام دهید.

و: اسناد اصلاحیه تولید شده را به دقت مشاهده نمایید.در صورت مشاهده مغایرت با کارشناسی سنجش هماهنگی لازم به عمل آورید.


تذکر : برای سوابق انتقالی سند اصلاحیه تولید نشود. هر آموزشگاهی برای سوابق تحصیلی خود سند اصلاحیه ایجاد نماید.

 برای دریافت متن روی لینک زیر کلیک کنید


از مدیریت محترم وبلاگ سنجش و ارزشیابی گنبد در جمع آوری این اطلاعات تشکر می نماییم.

۰
غلامرضا لرستانی |

یادداشتها

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی