سنجش و ارزشیابی تحصیلی شهرستان فارسان

با سلام ... ورود شما را به این وبلاگ خوش آمد می گوییم ....

سنجش و ارزشیابی تحصیلی شهرستان فارسان

با سلام ... ورود شما را به این وبلاگ خوش آمد می گوییم ....

دوستان و همکاران گرامی ، با کلیک روی عنوان هر مطلب از وبلاگ ، وارد صفحه ارسال نظر می شوید. نظرات ، پیشنهادات ، انتقادات و تجربیات شما راهگشایی مناسب برای حل مشکلات موجود خواهد بود. لطفاً ما را در این مسیر یاری کنید.

طبقه بندی موضوعی
آخرین مطالب
پیوندها
۲۱ تیر۱۰:۳۰

***************  وظایف دبیرستان مقصد  ***************

1-    کنترل و بررسی مدارک تحصیلی دانش آموز

2-    تکمیل نمون برگ ثبت نام ( 201 ) و تعهد نامه ( نمون برگ 202 ) توسط دانش آموز و ولی وی

3-    دریافت نمون برگ انتقال و دریافت سوابق تحصیلی با استفاده از رمز انتقال و از طریق اینترنت

تذکر :

در هنگام نقل و انتقال اطلاعات دانش آموزان ، به هیچ عنوان نباید از دانش آموز تقاضای سی دی حاوی سوابق گردد . ارسال اطلاعات و سوابق تحصیلی از طریق سی دی فقط در صورتی که منطقه و آموزشگاه مبدأ و مقصد با هم هماهنگی لازم را بعمل آورده و سی دی را به صورت پستی یا از طریق ایمیل انتقال دهند مجاز می باشد.

(با استناد به نامه شماره 400/1165- 87/2/18 دفتر معاونت وزارت به دفتر متوسطه )

**********************************************

با توجه به مشکل به وجود آمده در برخی ازمدارس در رابطه با سوابق انتقالی دانش آموزان ، همکاران گرامی حتماً به موارد ذیل توجه نمایند :

1- به هنگام انتقال  دانش آموز یا دریافت دانش آموز انتقالی دقت فرمایید در مدارس مبدا و مقصد سال و دوره های قبل بسته شده باشد ، ازقسمت پایان دوره کنترل نمایید چنانچه دوره های قبل باز است پس از اطمینان از ثبت و صحت سوابق سال و دوره مورد نظر را ببندید.

 2- نگارش دانا در مدارس مبدا و مقصد یکی باشد( ارسال سوابق با آخرین نگارش باشد).

3- در سیستم متوسطه برای انتقال دانش آموزان غیر فارغ التحصیل از گزینه انتقال دانش آموز به آموزشگاه دیگر استفاده نمایید.

4- در سیستم متوسطه برای دانش آموزانی که فارغ التحصیلان شده اند و می خواهند در پیش دانشگاهی ادامه تحصیل دهند حتما از گزینه انتقال دانش آموزان فارغ التحصیل به سیستم پیش دانشگاهی استفاده نمایید.

5- در سیستم پیش دانشگاهی برای دانش آموزانی که فارغ التحصیل نشده اند حتماً از گزینه انتقال دانش آموز به آموزشگاه دیگر استفاده نمایید.

6- قبل از دریافت سوابق انتقالی حتما ذخیره بگیرید.

 

7- در دریافت سوابق انتقالی نهایت دقت را به عمل آورید. زیرا در صورت دریافت اشتباه نیاز به کسب مجوز منطقه و ارائه مدارک و مستندات و درخواست کتبی آموزشگاه می باشد و این مجوزها در سیستم آموزشگاه و منطقه ثبت می گردد.

8- پس از دریافت سوابق انتقالی حتماً کارنامه سالیانه صادره آموزشگاه مبدا را با کارنامه موجود در سیستم چک نمایید و در صورت مغایرت از آموزشگاه مبدا حتماً استعلام کتبی گرفته و سوابق را درصوت نیاز مجدداً دریافت نمایید(با هماهنگی واحد سنجش و ارزشیابی تحصیلی)

9- توصیه می گردد جهت امنیت و جلوگیری از رفت وآمدهای غیر ضروری حتماً سوابق را به صورت اینترنتی و یا اتوماسیون و یا ایمیل ارسال و دریافت نمایید.

تذکرات :

1- بر اساس ماده 37 آیین نامه آموزشی سه ساله متوسطه روزانه،  مدیر واحد آموزشی باید کلیه مدارک دانش آموزی که با گواهی موقت ثبت نام کرده است را حداکثر تا پایان مهرماه بصورت مکتوب از محل تحصیل قبلی وی درخواست کند. مدیر واحدآموزشی مبدأ نیز بلافاصله پس از وصول درخواست، باید کلیه مدارک تحصیلی دانش آموز منتقل شده خود را پس از تکمیل برابر مقررات به واحد آموزشی مقصد ارسال کند.

2- چنانچه مدارک تحصیلی دانش آموز در موعد مقرر در واحد آموزشی مقصد کامل نشود و به تبع آن برای دانش آموز حقی ایجاد و یا از وی حقی تضییع شود مسئولیت ناشی از آن حسب مورد به عهده مدیران واحد های آموزشی مبدأ یا مقصد می باشد(ماده 38 آیین نامه آموزشی دوره سه ساله متوسطه روزانه)

3- دانش آموزان پایه اول و دوم سالی واحدی از مهرماه سال جاری تا شهریور سال بعد و دانش آموز پایه سوم از مهرماه سال جاری تا دی ماه سال بعد دانش آموز همان مدرسه محسوب می شود.

4- انتقال دانش آموزان(اول، دوم)  که در تمامی دروس نمره قبولی گرفته اند بعد از امتحانات نوبت خرداد بلامانع است. اما اگر دانش آموز (اول و دوم) دارای دروس افتاده باشد و بعد از امتحانات نوبت خرداد ماه به مدرسه یا منطقه دیگر انتقال یابد ثبت نام آن دانش آموز برای سال تحصیلی جدید خواهد بود و آموزشگاه مقصد نمی تواند از چنین دانش آموزانی امتحان شهریور یا مهر ماه را بگیرد.

5- انتقال دانش آموز پس از برگزاری امتحانات نوبت دوم در صورت داشتن دروس تجدیدی مجاز نمی باشد و در صورتی که محل اقامت ولی یا سرپرست دانش آموز تا 15 روز قبل از برگزاری امتحانات دوره تابستانی و دیماه    ( پایه سوم ) تغییر یابد . دانش آموز می تواند با اخذ معرفی نامه عکسدار حاوی مشخصات و مواد درسی و نمره ارزشیابی های مستمر دوره تابستانی از واحد آموزشی مربوطه و تأیید موضوع انتقال ولی توسط اداره آموزش و پرورش همان منطقه و همراه داشتن مدارک لازم مبنی بر انتقال ولی خود به اداره آموزش و پرورش محل سکونت جدید مراجعه و در صورت دایربودن رشته تحصیلی با معرفی آن اداره در امتحانات داخلی یا نهایی دوره تابستان یا دیماه شرکت نماید و آموزشگاه مقصد فقط دروس  معرفی شده در برگه مهمان ( معرفی نامه ) را می تواند از دانش آموز امتحان بگیرد و نمرات را به شکل کتبی و طی نامه اداری به مدرسه مبدا ارسال نماید در غیر اینصورت چنانچه آموزشگاه مقصد بدون معرفی نامه اقدام به اخذ امتحان در دوره شهریور یا مهرماه نماید، آموزشگاه متخلف بوده و جهت احقاق حق دانش آموز مدیر آموزشگاه به هیات تخلفات معرفی می گردد.

« منظور از انتقال در اینجا انتقال دانش آموز از آموزشگاه روزانه به آموزشگاه روزانه دیگر می باشد».

5-    در نظام سالی واحدی در دوره ضمن سال دانش آموزان روزانه نمی توانند میهمان شوند

تذکر بسیار مهم برای مدیران مدارس بزرگسال : با عنایت به اینکه سال تحصیلی برای دانش آموزان پایه اول و دوم و سوم متوسطه ، از مهرماه تا پایان شهریور می باشد لذا ثبت نام دانش آموزان روزانه ( بعد از امتحانات خرداد ماه ) در دوره تابستانی بزرگسالان خلاف ضوابط خواهد بود.( به جهت جلوگیری از بروز این تخلف در مدارس ، ضروری است که مدارس روزانه از تحویل مدارک تحصیلی و فرم انتقال به دانش آموزانی که در دوره خرداد ماه دروس افتاده دارند، تا پایان شهریورماه خودداری نمایند .) 

 

 

برای دریافت متن بالا روی یکی از لینکهای زیر کلیک کنید: 

 

لینک1 : سرور عکس سرور

لینک2 : سرور رادین آپلود

 

با تشکر از سنجش و ارزشیابی تحصیلی سجاسرود www.sanjesh5747.blogfa.com

۸
غلامرضا لرستانی | ۲۱ تیر ۹۴ ، ۱۰:۳۰

یادداشتها

نظرات  (۸)

سلام من دانش اموز کلاس دوم ابتدایی را دارم که در شهریور ماه معلم کلاس اول قبول کرده و از اول سال تحصیلی تا به امروز در کلاس دوم با انواع روش ها نتوانستم موفق شوم که حروف کلاس اول را یاداوری کنم متوجه این شدم که اصلا حروف را نمی شناسد ایا قانونی است که به مدت یک ماه در کلاس اول همان مدرسه درس بخواند و سپس در کلاس دوم بیاید تا درسهای عقب افتاده را جبران کنم با تشکر
 
پاسخ:
سلام ، توجه جنابعالی به آموزش ، تحسین برانگیز است. به وجود همکارانی چون شما افتخار می کنیم.
اما پاسخ سوالتان منفی است ، از کلاسهای فوق برنامه استفاده کنید.
سلام.خستہ نباشید.1۔می خواستم بدونم در جریان انتقالی ہزینہ ای کہ بہ مدرسہ ی فعلی پرداخت کردیم چہ جوری باید پس بگیریم ؟ 2۔قبل از امتحانات ترم اول تا کی فرست انتقالی گرفتن دارم؟  
پاسخ:
سلام ، در مورز هزینه با مسئولین آموزشگاه هماهنگ کنید در این خصوص نظری ندارم. در مورد زمان انتقال ، یک ماه قبل از شروع امتحانات نوبت اول انتقال باید صورت پذیرد در غیر این صورت لازم است مسئولین اداره منطقه در جریان انتقال قرار گیرند.
سلام خسته نباشید
می خواستم بدون توی برگه رمز انتقال منظور از نوع انتقال:انتقال رفته یعنی چی؟
یعنی ازاین مدرسه ای که پرونده گرفتم می تونم برم یه جای دیگه ثبت نام کنم؟
منظور دقیق از انتقال رفته چیه؟
پاسخ:
سلام ، منظور انتقال دانش آموز از آموزشگاه مقصد است.

سلام. من دانش  آموز پیش دانشگاهی ریاضی بزرگسال هستم ودردی ماه سال گذشته مدرک دیپلم گرفتم ودربهمن ماه94انتخاب واحد(12واحدحضوری و12واحدغیرحضوری)پیش دانشگاهی کردم فکر کنم یعنی به صورت ترمی-واحدی یاهمون نیم سالی-واحدی وخرداد95 هفت درس رو قبول شدم ودرس شیمی رو که غیرنهایی وغیرحضوری بود روبه دلیل تصادف غیبت کردم.حالا دوسوال خیلی مهم دارم:

1امتحانی برای دانش آموز غایب وجود داره که من بتونم درهمین روز ها امتحان بدم ومدرک پیش دانشگاهی روبگیرم؟

2اگرامتحان برای غایب ها نداریم ومجبوربه انتخاب واحد برای شهریور هستم میخوام بدونم که میتونم پرونده روازاین مدرسه بزرگسال بگیرم وبه یک مدرسه بزرگسال دیگه برم واونجا ثبت نام کنم برای شهریورکه اگه قبول بشم مدرک پیش دانشگاهیم روازاونجا بگیرم؟ (چون نمیخوام از دبیرستان فعلی مدرکم رو بگیرم ومسیرش هم دوراست)

خواهشن اگراطلاع دارین ومطمئن هستین هرچه سریعتر جواب بدید چون فقط تا

چهارشنبه فرصت ثبت نام هست.

خیلی ممنون

پاسخ:
سلام ،‌ برای غایبین مجاز آموزشگاه می تواند در درس غیرنهایی حداکثر تا دوهفته بعداز پایان امتحانات با نظر شورای مدرسه از دانش آموز امتحان بگیرد. پاسخ سوال دوم شما منفی است.
با سلام. لطفا آیین نامه انتقال از روزانه به بزرگسال را ارائه بفرمایید.
سلام بعد از امتحانات نوبت اول میشه انتقالی بگیرم؟دوم تجربی هستم
پاسخ:
سلام ،‌ بله تا یکماه مانده به امتحانات نوبت دوم امکان انتقال میسر است.
با سلام جهت تایید تغییر محل اقامت ولی دانش آموز چه مدارکی لازم است و چگونه اطمینان حاصل کنیم که محل اقامت ولی دانش اموز عوض شده است
پاسخ:
سلام ، ایین نامه و بخشنامه های مربوط به این موضوع را از واحدهای  "آموزش"   و   "آمار بودجه"   مناطق دریافت فرمایید.
سلام.ببخشید اداراه اموزش و پرورش چگونه باید اطمینان پیدا کند که محل اقامت سرپرست دانش آموز تغییر پیدا کرده تا این موضوع را تایید کند؟
پاسخ:
سلام ، ایین نامه و بخشنامه های مربوط به این موضوع را از واحدهای  "آموزش"   و   "آمار بودجه"   مناطق دریافت فرمایید.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی