سنجش و ارزشیابی تحصیلی شهرستان فارسان

با سلام ... ورود شما را به این وبلاگ خوش آمد می گوییم ....

سنجش و ارزشیابی تحصیلی شهرستان فارسان

با سلام ... ورود شما را به این وبلاگ خوش آمد می گوییم ....

دوستان و همکاران گرامی ، با کلیک روی عنوان هر مطلب از وبلاگ ، وارد صفحه ارسال نظر می شوید. نظرات ، پیشنهادات ، انتقادات و تجربیات شما راهگشایی مناسب برای حل مشکلات موجود خواهد بود. لطفاً ما را در این مسیر یاری کنید.

طبقه بندی موضوعی
آخرین مطالب
پیوندها
۰۳ خرداد۲۲:۱۲

 

دانش آموز توصیفی که در شهریورماه در دو درس فارسی و ریاضی ( به طور همزمان ) به سطح قابل قبول نرسیده باشد شرایط ارتقا به پایه بالاتر را نخواهد داشت.

پایه چهارم به ماده18 آیین نامه ، اضافه می شود. ( ماده 18:  قبول شدگان ساعی و برجسته پایه های دوم و سوم ابتدایی ... می توانند به صورت جهشی به پایه بالاتر ارتقا یابند.  صفحه 93 مجموعه مصوبات شورای عالی )

 

**********************************************************************************

1- دانش آموزانی که در ارزشیابی شهریور ماه حداکثر در دو ماده درسی به استثنای ریاضی و فارسی به سطح پیشرفت قابل قبول نرسند و سطح نیاز به تلاش بیشتر را کسب کنند قبول شناخته می شوند. در کارنامه این دانش آموزان در ستون نتیجه تبصره ثبت خواهد شد. ( اجرای تبصره1 ماده7 )

بر طبق اصلاحات تبصره ماده7 - مصوب نهصد و یازدهمین جلسه شورای عالی  آموزش و پرورش - دانش آموزی که در دو درس ریاضی و فارسی (همزمان) سطح نیاز به تلاش بیشتر کسب نماید امکان ارتقا به پایه بالاتر را ندارد

 

2- دانش آموزانی که در ارزشیابی شهریور ماه در  "یکی از دروس ریاضی یا فارسی"  و یا  "یکی از دروس ریاضی یا فارسی به همراه یک یا چند درس دیگر"  و یا  "بیش از دو درس به استثنای دروس ریاضی و فارسی"  به سطح پیشرفت قابل قبول نرسند و نیاز به تلاش بیشتر کسب کنند شامل تبصره ۲ ماده ۷ خواهند بود.

 تبصره ۲ ماده ۷ : تشکیل جلسه شورای مدرسه با حضور والدین و معلم مربوط .

 درصورت ارائه مستندات معلم و موافقت اکثریت اعضا با ارتقا دانش آموز به پایه بالاتر در این جلسه ، دانش آموز با استفاده از قبولی تبصره2  به پایه بالاتر ارتقا می یابد. در این صورت در سیستم دانش آموزی ، در سربرگ ورود نتایج ارزشیابی و در بخش ورود مجوزها ،  در راه گزین  "اجزاء اصلی مجوز" نوع مجوز "قبولی تبصره2"   و در راه گزین "تصویر مجوز"  تصویر مجوز صادره ثبت خواهد شد.  

 

لذا توجه به این نکات اهمیت دارد که:

* اگر دانش آموزی در ارزشیابی شهریور ماه فقط از درس فارسی یا فقط از درس ریاضی به سطح پیشرفت قابل قبول نرسید تنها با صدور مجوز موافقت شورای مدرسه می تواند با استفاده از تبصره 2 قبول شود و در غیر این صورت تکرار پایه خواهد داشت. 

** اگر دانش آموزی در ارزشیابی شهریور ماه از هر دو ماده درسی ریاضی و فارسی به سطح پیشرفت قابل قبول نرسید تبصره ای در کار نخواهد بود و تکرار پایه خواهد شد.

*** اگر دانش آموزی در ارزشیابی شهریور ماه در بیش از دو درس ( به استثنای ریاضی و فارسی که شرایط خاص خود را دارند ) به سطح پیشرفت قابل قبول نرسید  با نظر شورای مدرسه با رعایت ضوابط می تواند شامل تبصره 2 شود.

**** برای استفاده از تبصره 2 پس از موافقت شورای مدرسه با ارتقا دانش آموز ، مجوز "قبولی تبصره2"  در بخش صدور مجوزها برای دانش آموز ثبت خواهد شد.

 

3- استفاده از تبصره ۲ ماده ۷ حداکثر دو بار و به صورت غیر متوالی میسر است. 

 

*********************************************************************************

 

برای دانلود تبصره 1 ماده 7 روی یکی از لینکهای زیر کلیک کنید:

 

دانلود تبصره1 ماده7 از لینک 1:

 

دانلود تبصره1 ماده7 از لینک 2:

 

 

۰
غلامرضا لرستانی | ۰۳ خرداد ۹۵ ، ۲۲:۱۲

یادداشتها

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی