سنجش و ارزشیابی تحصیلی شهرستان فارسان

با سلام ... ورود شما را به این وبلاگ خوش آمد می گوییم ....

سنجش و ارزشیابی تحصیلی شهرستان فارسان

با سلام ... ورود شما را به این وبلاگ خوش آمد می گوییم ....

دوستان و همکاران گرامی ، با کلیک روی عنوان هر مطلب از وبلاگ ، وارد صفحه ارسال نظر می شوید. نظرات ، پیشنهادات ، انتقادات و تجربیات شما راهگشایی مناسب برای حل مشکلات موجود خواهد بود. لطفاً ما را در این مسیر یاری کنید.

طبقه بندی موضوعی
آخرین مطالب
پیوندها
۱۰ تیر۰۸:۱۵

 

جهت جلوگیری از بروز هرگونه اشکالی لطفا قبل از ورود به این نگارش حتما از اطلاعات خود یک

نسخه پشتیبان   تهیه نمایید .

 

بعد از نصب نگارش حتما بخش بروزآوری پایگاه واقع دربخش تسهیلات را اجرا نمایید.

 یکبار قبل ازبروزآوری پایگاه ویکبار بعداز بروزآوری پایگاه از اطلاعات خود ذخیره بگیرید.

 

راهنمای دریافت نگارش:

ابتدا فایل را دانلود کرده روی فایل حاصل کلیک راست نموده و با انتخاب گزینه Extract Here فایل را از حالت فشرده خارج کنید. سپس وارد برنامه DipsaliHelper.exe شده و در بخش بروز رسانی سیستم گزینه سوم را انتخاب و مسیر ذخیره سازی فایل نگارش را برای سیستم معرفی نمایید.

 

برای دریافت نگارش روی یکی از لینکهای زیر کلیک کنید.

در صورت قطع بودن یک سرور از سرور دیگر استفاده کنید.

 

 

لینک1: سرور آپلود وب   

 

لینک2: سرورPICOFILE

 

لینک3: سرورپارس گیگ

 

موارد اصلاحیه در نگارش 5.0.0.0

  1395 /  04 /  08

در این نگارش اصلاحاتی بصورت زیر در سیستم صورت گرفته است :

 در این نگارش مجموعه عملیاتی در جهت دریافت نمرات جبرانی نهایی از سامانه فاینال و همچنین ویرایش و ارسال آنها به سامانه ساهت پیش بینی شده است  . قاعدتا اطلاعات برگشتی از سامانه فاینال باید به مدرسه محل ثبت نام ارسال شود. البته خواهشمندیم که کماکان این ارسال و دریافت را به همان روال قبلی در سیستم های مدرسه ای انجام دهید اما از آنجاکه برای ارسال این سوابق به سامانه ساهت و از آنجا به سازمان سنجش آموزش کشور فرصت کمی باقی مانده است و از طرفی طی کردن روال عادی عملیات از جانب مدرسه به سیستم متمرکز منطقه و سپس انجام عملیات فارغ التحصیلی در آن سیستم و سپس ارسال سوابق فارغ التحصیلان تایید شده به سیستم تاییدیه تحصیلی طولانی و زمان بر خواهد بود لذا پیش بینی شده است تا این اطلاعات توسط بخش جدیدی در سامانه فاینال مستقیما قابلیت ارسال به سیستم تاییدیه تحصیلی منطقه ای را داشته باشد .

مسئول منطقه ای سامانه فاینال در این سامانه با رجوع به منوی مربوط به منطقه و با استفاده از گزینه جدیدی بنام "ارسال نمرات جبرانی به تاییدیه تحصیلی" بصورت مدرسه به مدرسه آن هم فقط برای 2 یا 3 مدرسه متفرقه بزرگسالی که در سطح منطقه اقدام به ثبت نام از این متقاضیان کرده اند فایل ارسال اطلاعات به تاییدیه را تهیه مینماید . این گزینه فایل خروجی با پیشوند کلمه WebFinalToDipsali  رامی سازد . در این فایل فقط سوابق مربوط به امتحانات جبرانی درج شده است و اگر مثلا در این کد مدرسه اطلاعات دروس نهایی غیر جبرانی و عادی نیز در سامانه فاینال وجود داشته باشد در این فایل ارسال نخواهند شد .

مسئول سیستم تاییدیه منطقه می تواند این فایل را در گزینه جدیدی بنام "دریافت مستقیم نمرات جبرانی امتحانات نهایی مستقیما از سایت فاینال" که در بخش "تغذیه پایگاه اطلاعاتی"  در نگارش جدید سیستم تاییدیه قرار داده شده است دریافت دارد . این بند پس از انجام اطلاعات گرفته شده را در جدول جدیدی که برای سیستم پیش بینی شده است قرار خواهد داد و آنرا در هیچ کدام از پایگاه های اصلی و یا موقت این سیستم نخواهد برد .در پایان نیز گزارشی ازنمرات دریافت شده نمایش داده خواهد شد .

در همین قسمت از سیستم بخشی با عنوان "مشاهده نمرات جبرانی نهایی دریافت شده" جهت نمایش کلی این سوابق برحسب مدرسه قرار داده شده است .

- پس از دریافت اطلاعات در سیستم تاییده نوبت به بررسی آنها میرسد . برای بررسی این سوابق در بخش "عملیات کنکور سال 95" زیر بخش "استخراج سوابق تحصیلی" بند جدیدی با عنوان "استخراج و جایگزینی سوابق مربوط به امتحانات نهایی جبرانی" به سیستم اضافه شده است . حتما قبل از اجرای این قسمت ابتدا  مطمئن شوید که عملیات بند قبلی یعنی  "استخراج سوابق مختص کنکور از سیستم تاییدیه تحصیلی " بصورت کامل در سیستم انجام گرفته باشد .

با اجرای این بخش سیستم  نمرات جبرانی رسیده را از نظر کد دانش آموزی با پایگاه اصلی سیستم و سپس با پایگاه موقت سیستم مقایسه می کند که ببیند آیا این کد دانش آموزی را در یکی از این پایگاه ها پیدا می کند یا خیر اگر در جستجو بر اساس کد دانش آموزی ،فرد پیدا نشد این جستجو را بر اساس نام و نام خانوادگی  و نام پدر و شماره شناسنامه در هر دو پایگاه سیستم تکرار خواهد کرد. به هر حال هر تلاشی در جهت پیدا کردن این دانش آموز در سیستم تاییدیه تحصیلی منطقه  را انجام خواهد داد .

اگر کد دانش آموزی در سیستم پیدا نشود میتواند 2 علت داشته باشد اول اینکه کد دانش آموزی تولید شده بخاطر مشکلاتی که در ثبت اطلاعات در سامانه سناد پیش آمده بود پس از دریافت در سیستم مدرسه ای کد دانش آموزی اشتباه تولید و ثبت شده است که با کد قبلی دانش آموزی آنها همخوانی نداشته است و یا اینکه کد دانش آموزی درست است اما اطلاعات فارغ التحصیلی این دانش آمورز هنوز به پایگاه فارغ التحصیلی منطقه وارد نشده است .

حال در مورد دانش آموزانی که در سیستم تاییدیه پیدا خواهند شد  اقدام به بدست آوردن نمرات اصلی استخراج شده دروس نهایی مربوط به کنکور آنها خواهد کرد. سپس این درس های جبرانی نهایی  دانش آموز را تک تک با اصل سوابق کنکور او مقایسه خواهد کرد و اگر این درس در سوابق کنکور پیدا شد و نمره نهایی جبرانی جدید او از نمره استخراج شده اصلی کنکور بیشتر بود مناسب برای استفاده خواهد بود . نتیجه عملیات جستجو و بررسی هم در مورد دانش آموزان یافت نشده و هم در مورد سوابق یافت شده و مقایسه شده به مسئول سیستم منطقه نمایش داده خواهد شده . در این صفحه گزارش عملیات در قسمت سوابق یافت شده در جلوی هر دانش آموز درسی نمره جبرانی نهایی او در یک ستون و نمره استخراجی برای کنکور او در ستون دیگری نمایش داده شده و در ستون سوم تصمیم سیستم نوشته شده است که آیا این نمره جدید را استفاده خواهد کرد یا خیر . مسول سیستم ضمن بررسی این گزارش تصمیم میگیرد که آیا این استخراج در سیستم ثبت شود یا خیر . اگر پاسخ او مثبت باشد با زدن کلید تایید موجود در زیر صفحه این  نمرات جبرانی تایید شده بعنوان سابقه جدید جبرانی دانش آموز در کنار سوابق عادی کنکور او در سیستم ثبت خواهد شد . یعنی در این مرحله  نمره جدید جایگزین نمره قبلی نخواهد شد بلکه در کنار آن ثبت می شود .

برای مشاهده نمرات جبرانی قابل قبول برای هر دانش آموز میتوان در همین بخش به بند "مشاهده مشخصات فردی و دروس استخراج شده برای مشمولین کنکور"  مراجعه و با انتخاب دانش آموز مورد نظر این نمرات را در کنار نمرات اصلی او مشاهده کرد .

مرحله آخر انتقال این سوابق به سامانه ساهت می باشد . برای این منظور در بند "نقل و انتقال اطلاعات" بخش "ارسال سوابق مخصوص کنکور به سرور" در صفحه ظاهر شده انتخاب جدیدی  با عنوان "ارسال سوابق دانش آموزان دارای نمرات جبرانی نهایی " اضافه شده است . با انتخاب این گزینه لیستی از دانش آموزانی که دارای سوابق جبرانی نهایی تایید شده هستند ظاهر خواهد شد و با انتخاب هر دانش آموز امکان ارسال کل سوابق مشمول کنکور او به سامانه ساهت وجود خواهد داشت . یعنی اگر یک نفر مثلا 10 درس در اصل سابقه استخراج شده برای کنکور دارد ولی فقط در 2 درس برای او نمرات جبرانی وجود دارد این 2 نمره جبرانی در این مرحله در فایل خروجی جایگزین نمرات قبلی شده  و کل 10 در س دوباره به سامانه ساهت ارسال خواهد شد .

 

 

۰
غلامرضا لرستانی | ۱۰ تیر ۹۵ ، ۰۸:۱۵

نگارشها

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی